هزاره گشت افق

۰۲

مهر
۱۳۹۶

دریاچه ارگاکی

ارسال شده توسط: مصطفی میرزایی/ 98 0

دریاچه ارگاکی (Ergaki)

 

کشور روسیه پر است از زیبایی های طبیعی فراوان که گاهی این زیبایی ها مانند بخش های از سیبری شکلی خشن به خود می گیرند و  گاهی بسیار نرم و زیبا جلوه می کنند. یکی از پارک های ملی این کشور که محل مورد علاقه ی اسکی بازان هم هست، ارگاکی نام دارد، جایی واقع در بخش مرکزی غرب سایان و بین پایتخت های خاکازیا و آباکان. این پارک ملی در بین توریست های طبیعت گرد بسیار مشهور است و یکی از محل های اصلی کوهنوردان برای کوهنوردی هم محسوب می شود. در ادامه می خواهیم ارگاکی و دریاچه ی مشهور آن را به نام دریاچه ارگاکی بیشتر به شما بشناسانیم. با هزاره گشت افق همراه باشید:

 

 

پارک ملی ارگاکی از آن دست جاهایی است که زیبایی دلفریب آن می تواند ساعت ها و روزها شما را محو تماشای خود نگه دارد، کافیست به طبیعت بکر و دست نخورده ی شرق سیبری فکر کنید، رودخانه ها و دریاچه هایی به شفافیت کریستال، قله های نوک تیز و خشن در کنار درختان سبز و زیبا و پوشش گیاهی تایگا. در کنار تمام این دیدنی های بی حد و حصر می خواهیم به شما رودخانه ای را معرفی کنیم رودخانه ای به نام رودخانه ارگاکی به «دریاچه هنرمندان» هم معروف است.

 

 

اگر اهل عکاسی و عکس گرفتن باشید هم مطمئنا عاشق پارک ملی ارگاکی می شوید چشم انداز منحصر بفرد در کنار علفزارهای بلند منظره ای عالی برای این کار هستند. البته فراموش نکنید که برای گشت و گذار در این پارک و رسیدن به دریاچه ی آن باید از تایگا و صخره های تندرا عبور کنید که  اصلا کار راحتی نیست مخصوصا برای افراد مبتدی که خیلی تجربه ی صخره نوردی در طبیعت را نداشته اند. برای رسیدن به دریاچه ارگاکی باید از میان مسیرهای کوهستانی ای عبور کنید که نه دوچرخه و نه اسب نمی تواند از آن عبور کند و فقط با پای پیاده می توان به آن رسید.

 

در ضمن اگر بخواهید این دریاچه را ببینید باید فکر برگشت به اقامتگاه تان را در همان روز از فکرتان بیرون کنید، چرا که این مسیر آن قدر طولانی است که در هنگام برگشت حتما هوا تاریک می شود و اصلا راه مناسبی نخواهد بود، بنابراین کار عاقلانه آن است که در سفر به روسیه و دیدن این دریاچه حتما چادر مسافرتی و لوازم مورد نیاز را به اندازه ی یک روز همراهتان ببرید و بهتر است که از راهنماهای منطقه هم یک نفر را استخدام کنید و همراهتان ببرید.

 

 

چرا به دریاچه ارگاکی رودخانه هنرمندان می گویند؟

به ارگاکی لقب رودخانه هنرمندان را داده اند ، نه به این دلیل که طبیعت سحر آمیز و آب بسیار شفاف و نیلگون آن که در نقاشی های هنرمندان به چشم می خورد بلکه به این دلیل که در نیمه ی قرن این دریاچه به وسیله ی هنرمندان Krasnoyarsk کشف شد.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید

19 − 5 =